Login

JAK SPONZOROVAT

Naši sponzoři:

Jako projev poděkování za naši dobrou péči o děti nám rodiče poskytují nejrůznější sponzorské dary, kterých si velmi vážíme a chceme za ně poděkovat:

  • nákup hraček a vybavení MŠ
  • doplňování výtvarného materiálu
  • údržba zahradního areálu a jeho vybavení
  • údržba a renovace interiéru
  • peněžité dary


  • Ještě jednou děkujeme!

    Je možné sponzorovat přímo MŠ?

    Z hlediska možného odpočtu poskytnutého daru od základu daně je možné sponzorovat MŠ. Je dobré vědět, že MŠ použije případný sponzorský dar na zajištění základní činnosti školky (například nákup vybavení tříd či zahrady, hraček, atd.). Dar nebude použit na osobní náklady (mzdy, odměny, apod.).

    Jaké jsou podmínky pro sponzoring?

    Zákon 586/1992Sb. o dani z příjmu stanoví jiné podmínky pro fyzické osoby a jiné pro osoby právnické (s.r.o., a.s., apod.)
    Fyzické osoby
    - hodnota daru minimálně 2% ze základu daně nebo alespoň 1.000,- Kč
    - maximálně 10% ze základu daně
    Právnické osoby
    - hodnota daru minimálně 2.000,- Kč
    - maximálně 5% ze základu daně
    - odpočet nemohou uplatnit subjekty, které nejsou založeny za účelem podnikání

    Uplatní daňový odpočet i zaměstnanec?


    Ano, uplatní. Zaměstnanec předloží vždy v lednu svému zaměstnavateli doklady o poskytnutých darech v předchozím roce a zaměstnavatel mu v rámci ročního zúčtování záloh na daň z příjmu vrátí příslušný přeplatek na dani zpravidla s únorovou nebo březnovou mzdou. Pokud si zaměstnanec vyhotovuje vlastní daňové přiznání, provede si vyúčtování sám v rámci tohoto daňového přiznání.

    Kolik ve skutečnosti ušetřím poskytnutím daru na daních?


    To záleží na výši poskytnutého daru. Velmi zjednodušeně lze říci, že při daru ve výši např. 1 000 Kč se o tuto částku sníží základ daně, a poplatník „ušetří“ 15 %, tj. 150 Kč.

    Mohu ovlivnit účel použití daru?

    Ano, jako doklad o poskytnutí daru uzavřete s MŠ jednoduchou darovací smlouvu a v té je možno ujednat i konkrétní účel použití daru, který je pak pro obdarovaného závazný.

    Mohu poskytnout věcný dar?

    Ano, je však předem třeba se dohodnout o konkrétním předmětu daru. MŠ může například používat jen vybavení s příslušnými atesty, kterými jsou předměty schváleny pro danou věkovou kategorii dětí, atd. Z tohoto pohledu je praktičtější poskytnout dar finanční a pořízení příslušných věcí ponechat na personálu MŠ.

    NOVINKY

    Schůzka rodičů nově přijatých dětí

    Zveme Vás na schůzku rodičů nově přijatých dětí,která se koná v úterý 19. června od 17 hodin v...

    Sdělení rodičům dětí v předškolním věku s trvalým pobytem v MČ Praha-Dubeč

    Na základě provedeného zápisu dětí do Mateřské školy, Starodube...

    Spolupráce se Střední pedagogickou školou - Futurum

    Po celý školní rok v jednotlívých třídách mateřské školy probíhají p...

    Naše plány v letošním roce

    V letošním roce máme mnoho ...

    Provoz mateřské školy v měsících červenec a srpen ve školním roce 2017/2018

    podle zákona č.561/2004Sb. a vyhlášky č.14/2005§3, ředitelka mateřské školy rozhod...
    Home Mateřská škola Dubeč

    Created by © 2012/2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign